Gdy zwykłe wyważenie nie pomaga – test drogowy Hunter Warszawa

Wyważenie kół to podstawa komfortu i bezpieczeństwa oraz gwarancja pełnej sprawności pojazdu. Musimy o tym pamiętać. Nieprawidłowo wyważone koła są powodem bicia kierownicy wyraźnie odczuwalnego podczas jazdy z prędkością około 100-120 km/h. Długotrwała jazda samochodem na źle wyważonych kołach to proszenie się o kosztowną naprawę całego zawieszenia.

Zdarza się także, że po zamontowaniu fabrycznie nowych opon nasze auto prowadzi się nie do końca tak jakbyśmy tego chcieli – jest ściągane w prawą lub lewą stronę pomimo położenia kierownicy w pozycji neutralnej. Dodatkowo teoretycznie idealnie wyważone koła nie powodują ustąpienia wibracji.

Problemy te spotykają kierowców co raz częściej, a wiąże się to z pogarszającą się jakością produkowanych opon – zwłaszcza tych z niższej półki cenowej, bądź mniej znanych marek. To jednak nie zawsze przekreślają dane opony. Pomocne staje się wyważenie kół z testem drogowym. Warszawa oferuje kilkanaście takich punktów, gdzie możemy umówić się na test drogowy. Pozwala to skutecznie wyeliminować wszelkie problemy z kołami, a w najgorszym wypadku daje nam pewność, czy jest sens reklamować opony lub felgi na gwarancji.

Test drogowy Hunter Warszawa – tutaj znajdziecie Państwo kilka punktów, które wykonują tę usługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *