utylizacja opon Bródno

Co zrobić ze starymi oponami?

Zużytych opon nie wolno zostawiać na publicznych składowiskach odpadów. Można je przekazać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych lub do centrum utylizacji opon. Zużyte, stare lub niepotrzebne opony możemy również oddać do utylizacji niemal w każdym serwisie samochodowym. Jednym z takich punktów jest wulkanizacja Bródno – utylizacja opon Bródno.

Niezdatne do dalszego użytku opony z powodzeniem można wykorzystać do budowy dróg o innowacyjnej bitumiczno-gumowej nawierzchni. Technikę tego typu stosują między innymi takie kraje jak USA, Chiny i Wielka Brytania. Zgodnie z polskim prawem opony są traktowane jak odpady, więc wykorzystywanie ich w ten sposób nie jest możliwe. A szkoda, bo gumowany asfalt AMG (taką dokładnie nosi nazwę), to technika wykonania ścieralnej drogi. Substancję do budowy uzyskuje się z mieszanki masy bitumicznej ze zmielonymi oponami, gdzie zawartość gumy powinna wynosić minimum 15%.

Drogi wykonane przy użyciu gumowanego asfaltu AMG są znacznie trwalsze i jakościowo lepsze pod każdym względem. Poniżej kilka zalet:

– jazda po takiej drodze generuje ponad dwa razy mniejszy hałas niż tradycyjna asfaltowa droga,

– jest odporna na uszkodzenia i bardzo trwała, co obniża koszt utrzymania nawierzchni,

– znacznie skraca drogę hamowania,

– jest odporna na powstawanie kolein, co jest związane z jej wysoką elastycznością,

– pozwala pozbyć się setek tysięcy zużytych opon w efektywny i tani sposób.

Mamy nadzieję, że już wkrótce i Polska dołączy do grupy Państw, gdzie do budowy dróg stosuje się zużyte opony. Utylizacja i serwis opon Tarchomin odbierze od Państwa niepotrzebne opony – dbajmy o środowisko, nie wyrzucajmy opon gdzie popadnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *