Czujniki ciśnienia powietrza w kołach TPMS

W wyniku rozwoju motoryzacji i coraz większych oczekiwań klientów i użytkowników aut, producenci wprowadzają coraz to nowsze systemy do swoich samochodów.

I tak właśnie od 1 listopada 2014r. wszystkie nowo wyprodukowane auta muszą zostać wyposażone w system monitorowania ciśnienia powietrza w kołach TPMS (Tire Pressure Monitoring System). Dzięki niemu kierowca po spadku ciśnienia w którymś z kół zostaje o tym poinformowany poprzez komunikat na desce rozdzielczej.  Jazda na za niskim ciśnieniu powietrza ma bardzo istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa, gdyż opona bardzo się nagrzewa co w konsekwencji może doprowadzić do jej eksplozji i wypadku. Pomijam już fakt, że za niskie ciśnienie powietrza w kole prowadzi do nierównomiernego zużycia bieżnika opony i do jej przedwczesnego starcia.

W stolicy jest kilka profesjonalnych warsztatów samochodowych, które zajmują się sprzedaż czujników ciśnienia powietrza w kołach TPMS oraz programowanie czujników ciśnienia powietrza Warszawa i od razu je programują pod dany model auta i wgrywają do komputera sterującego pracą auta. Warto udać się do takich specjalistów, gdyż już sam montaż opon na felgach z czujnikami ciśnienia jest dużo trudniejszy i wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, a programowanie czujników wymaga komputera diagnostycznego, który posiadają tylko profesjonalne warsztaty samochodowe. Po zaprogramowaniu czujników po raz pierwszy problem z ich obsługą nie kończy się. W przypadku niektórych aut i posiadaniu dwóch kompletów kół z czujnikami przy co sezonowej wymianie kół, z zimowych na letnie i z letnich na zimowe, może zaistnieć konieczność wgrania drugiego kompletu czujników do komputera pokładowego samochodu, co wiążę się z dodatkową opłatą między 50 a 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *